Genel Bakış

Toplu Ürün İşlemleri sayfası ile ürünleriniz üzerinde ürün silme, kategori değiştirme, fiyat güncelleme, marka değiştirme, stok ve desi güncelleme gibi e-ticaret ve pazaryerleri ile ilgili birçok değişikliği toplu olarak yapabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz özellikleri seçmeniz durumunda açılacak olan ekranda aşağıdaki gibi sizden istenilen işlemin uygulanacağı kategori, marka ve ürün kaynaklarını seçmeniz gerekir.

Eğer belirli bir fiyat aralığına işlemi uygulayacaksanız fiyata göre filtreleme yapabilirsiniz.

En alt kısımda ise belirlediğiniz kritere uygun ürünlere uygulanacak olan yeni değeri giriyor ve İşlemi Tamamla butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.


İlgili sayfada uygulanacak olan işlemler müşterilerin sorumluluklarında olup buradaki işlemlerin uygulanıp uygulanmamasına müşteri kendisi karar verip ilgili işlemi kendisi sağlamalıdır. Destek yoluyla ilgili işlemin tarafımızca yapılması gibi talepler yaşanabilecek karışıklık ve yanlış anlaşılmalar sebebi ile kabul edilmeyecektir.

Önemli: Pazaryeri İşlemleri

Ürünler menüsü altındaki Toplu Ürün İşlemleri sayfasındaki işlemlerden pazaryerleri ile ilgili uygulayacağınız işlemler;

  • Pazaryerlerine hemen yansımaz,
  • Ürün sayınıza bağlı olarak işlemin tamamlanması birkaç saat sürebilir,
  • Güncelleme işlemini Pazaryeri Monitöründen takip edebilirsiniz,
  • Güncellenemeyen ürünler ile ilgili hataları Pazaryeri Monitöründen takip edebilirsiniz,
  • İşlemin tüm ürünlere yansımaması durumunda daha küçük filtreleme grupları ile daha az ürüne işlem uygulayınız. Bunun sebebi çalıştığınız pazaryeri şirketinin (N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon, Epttavm, Trendyol vb.) uygulamış olduğu api işlem limitlerinden kaynaklanabilir. Güncelleme talepleri sistemimiz üzerinden gönderilse dahi ilgili işlemin işlenme süresi veya işlenmeme durumu tamamen ilgili pazaryeri firmasına bağlıdır.