Genel Bakış

Yönetim panelinizde Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Hızlı Excel İşlemleri menüsüne giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada sol kısımda yer alan Kategori ve Marka alanlarından indireceğimiz excel dosyasında hangi ürünlerin yer almasını istiyorsak buna göre filtrelememizi seçiyoruz. Biz bütün ürünler için bir dosya oluşturmayı örneklendireceğiz. Siz dilerseniz kendinize göre bazı kategori ve markaları seçerek sadece o ürünler için güncelleme yapabilirsiniz.

İlgili alanları seçtikten sonra indireceğimiz excel dosyasında Marka bilgileri yer alsın istiyorsak Marka Bilgisi seçeneğini aktif hale getirip İndir butonuna tıklıyoruz. Marka bilgisi alanını seçmek excel dosyasının boyutunu arttıracağı için tekrar yükleme yaparken biraz daha yavaş yüklenmesine sebep olabilir.

İndirilen excel dosyasını Microsoft Office Excel programı ile açıyoruz.

İlgili excel dosyasında Ürün Kodu alanında bir değişiklik yapmadan diğer alanlarda çeşitli güncellemeler yapabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra excel dosyasını kaydediniz.

Kaydetmiş olduğunuz excel dosyasını Entegrasyonlar menüsü altında yer alan Hızlı Excel İşlemleri menüsüne girince açılan ekranda sağ kısımda Excel İçeri Aktar bölümünden dosyayı seçip Yükle butonuna tıkladığınızda yükleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken yükle butonu üstünde yer alan Fiyat Ondalık Gösterimi alanından excel dosyanızda fiyatlarda kuruşları ayırırken noktamı yoksa virgül mü kullandığınızı seçmeniz gerekmektedir. İlgili excel dosyasında fiyatlarda sadece nokta veya virgül kullanarak kuruşlar yazılabilir. Her ikisi birlikte karışık olarak kullanılırsa hata alırsınız ve fiyatlarınız yanlış güncellenebilir. Bu seçimide yaptıktan sonra Yükle butonuna tıklayın ve dosyanızı yükleme işlemini tamamlamış oldunuz.

Excel ile Ürün Ekleme

Eğer excel ile ürün eklemek istiyorsanız XML İçeri Aktar sayfasından excel dosyasını yüklemeniz gerekir.

Öncelikle buraya tıklayarak ilgili sayfadaki örnek excel şablonunu indiriniz, indirdiğiniz excel dosyasındaki başlıklara uygun şekilde ürünlerinize excel tablonuza ekleyiniz.