Genel Bakış

E-Ticaret ve Pazaryerlerinden gelen siparişlerinizi tekli/toplu olarak sipariş ekranları üzerinde yer alan kırmızı e-Fatura butonlarına tıklayarak resmileştirebilirsiniz.

Faturalandırma işleminde ilgili sipariş bilgileri entegratöre gönderilir ve GİB tarafından döküman imzalandıktan sonra ilgili siparişte yer alan e-Fatura butonu yeşil renge döner.

Yeşil olan e-Fatura butonuna tıklamanız halinde faturanızın PDF halini görüntüleyebilir ve ekrandan yazıcı çıktısı alabilirsiniz.

Tekli e-Fatura Yazdırma

Sipariş detay ekranında yer alan e-Fatura butonuna tıklayarak siparişlerinizin e-faturalarını tek tek oluşturabilirsiniz.

Toplu e-Fatura Yazdırma

Toplu e-fatura için sipariş ana ekranlarındayken birden çok sipariş seçerek alt kısımda yer alan mavi renkteki e-Fatura butonuna tıklayarak faturalandırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Önemli Uyarı

Siparişleri e-faturalandırırken sipariş tarih sıralamasına uygun işlem yapmanız gerektiğini ve muhasebe açısından tarihsel sıralamanında e-fatura sıralaması ile uygunluk oluşturması önemlidir. İşletmenizin yasal sorunlar yaşamamasına adına bu uyarı yapmaktayız.